خط سوم

کرانه گمنام - وب نوشته های فربد نیک اقبالی

دانلود کتاب های الکترونیک 7
ساعت ۳:٠۳ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳٩٢   کلمات کلیدی: دانلود کتاب الکترونیک ،دانلود رایگان ،رمان و داستان ،خط سوم

دانلود کتاب های الکترونیک 7

دانلود کتاب الکترونیک

در این پست سری هفتم از کتابهای الکترونیک،کتابخانه خط سوم را برای دانلود رایگان در اختیار بازدیدکنندگان و کاربران عزیز و گرامی قرار میدهیم.این گروه از کتابها در دسته رمان و داستان قرار دارند.

 " برای دانلود کتاب ها به ادامه نوشتار مراجعه فرمایید..."

دانلود کتاب الکترونیک برای مطالعه کتاب های این مجموعه که در قالب PDF هستند ، نیاز به نرم افزار Adobe Reader می باشد.


 
دفاع از تاریخ - بخش دوم
ساعت ٤:٢۸ ‎ق.ظ روز شنبه ۳۱ فروردین ۱۳٩٢   کلمات کلیدی: کهگیلویه و بویراحمد ،قوم لر ،هویت ،ایل بویراحمد

دفاع از تاریخ

بخش دوم

"به انصاف و داد قضاوت کنید تا به انصاف و داد قضاوت شوید."

وبلاگ خط سوم - کرانه گمنام ، وب نوشته های فربد نیک اقبالی

سرزمین کهگیلویه و بویراحمد یکپارچه امروزی و سکونت متحد و متمرکز و واحد ایل بویراحمد در این سرزمین مرهون تلاش ، مجاهدت ها و مبارزات بزرگ مردان گذشته ایل " خوانین و کدخدایان" می باشد.

پیش تر هر یک از شهرهای این سرزمین بخشی از یکی از استان های فارس و یا خوزستان بوده است. و به تبع آن ایل بویراحمد در تجزیه و انفکاک از کلیت ایل بسر می برد. لذا از بسیاری از حقوق طبیعی و اجتماعی و سیاسی خود محروم بود.

مبارزات خوانین و کدخدایان و در راس همه ایل خان بویراحمد " عبدالله خان ضرغامپور" در جهت اتحاد و یکپارچه گی ایل و سرزمین های آن نهایتا منجر به اتحاد ایل و یکپارچه شدن قلمرو آن گردید. و پس از آن هم همواره ضامن اتحاد سرزمینی و اجتماعی ایل بویراحمد همین بزرگان بوده اند.

اگر مبارزات ایشان با هیات حاکمه در جهت اتحاد ایل و برخورداری از حقوق انسانی و اجتماعی ، اقتصادی و سیاسی ایل نبود ، بی گمان امروز سرزمینی یکپارچه و متحد به نام کهگیلویه و بویراحمد بعنوان قلمرو اصلی ایل بزرگ بویراحمد وجود نداشت.