خلاقیت

خلاقیت به معنی اختراع کردن چیزی کاملا جدیدی نیست. خلاقیت ایجاد یک سری ارتباطات همسو است. برای خلاق بودن لازم نیست که یک فرد خاص باشید. هر انسانی می تواند خلاق باشد. این مهم نیست که شما چه کسی هستید. مهم این است که چگونه عمل می کنید. شما باید برای مشکل خود چندین راه حل پیدا کنید؛ نه این که صرفا خود را به یک راه حل محدود نمایید.

خلاقیت

به خود اجازه دهید که سر زنده، کنجکاو، انعطاف پذیر و چند بعدی باشید. روانشناسان بر این باورند که ایجاد یک ایده در یک فرد به فعالیت های وی وابستگی دارد؛ این تفکر را "تفکر همبسته" نامیده اند. این تفکر غیر خطی است... محدودیت به تفکراتی خاص و نداشتن شک و تردید به آنها نابود کننده خلاقیت و تفکر خلاق است. در پروسه تفکر خلاق همه مراحل ارزیابی میزان تردید، غلبه بر آن و ارزش دادن به آن برای خلق یک ایدة خوب ضروری اند. 

خلاقیت

اگر چه افراد خلاق از طبقه های اجتماعی مختلفی هستند، یک اشتراک در همه آنها وجود دارد: آنها به کاری که انجام می دهند عشق می ورزند. بنابراین به آنچه انجام می دهید عشق بورزید. اگر شما به آنچه انجام می دهید عشق بورزید، خلاقیت در شما آشکار میشود. برای افزایش خلاقیت تمرین کنید زیرا خلاقیت یک مهارت و استعداد است که قابل یادگیری و رشد می باشد. اگر بخواهید جام قهرمانی تنیس را برنده شوید، هر چند وقت تمرین می کنید؟ ماهی یکبار؟ هفته ای یکبار؟ روزی یکبار؟ هر چند وقت باید عضلات خلاقیت مغزتان را تمرین دهید اگر می خواهید مهارت خلاقیت بالایی کسب کنید؟ ماهی یکبار؟ هفته ای یکبار؟ یا هر روز؟

خلاقیت

با دیدگاهی متفاوت به موضوعات نگاه کنید. وقتی می خواهید برای کارها و مسائل موجود راه حل بهتری پیدا کنید، آنها را بازسازی کنید. کار یا مشکل خود را به اجزای کوچک تر تقسیم کنید و برای حل مسئله یا یافتن راه بهتر برای انجام کار با یک روش متفاوت این اجزا را کنار هم قرار دهید. بدنبال دیدگاه های مختلف باشید... سئوالات جستجوگر بپرسید. خلاقیت نیاز به ذهنی کنجکاو دارد. بدون مطرح کردن تعداد زیادی سوالات چرا؟ و چه می شد اگر؟ نمی توانید نگاه خلاق بوجود آورید.

خلاقیت

  • برای خلق چنین نگاهی (اکثر افراد در همین جا دچار مشکل هستند)، مطمئن شوید که علاوه بر ظاهر هر چیز به باطن آن هم توجه داشتید.
  • هیچ کاری را صرفا برای امتیاز گرفتن یا موفقیت انجام ندهید.
  • سعی کنید به دنیا با چشمانی کنجکاو تر نگاه کنید.
  • سعی کنید ایده هایی پویاتر ارائه دهید.
  • سعی کنید در هر کار مهمی از خود بپرسید "چرا؟" و ببینید چه اتفاقی می افتد اگر طور دیگری انجام می شد؟
/ 2 نظر / 69 بازدید